Dlaczego tyle ci to zajmuje? Słyszałem kiedyś takie pytania. No tak generalnie długo. A dlaczego? Bo nie chcę używać trylionów pluginów i czegoś się nauczyć. I na swoją zgubę, jestem ambitny. Tak więc morusam się w kodzie po łokcie.

I chociaż mój humanistyczny umysł staje się coraz bardziej ścisły, uda mi się jeszcze wykrzesać kilka zdań o ciekawym rozwiązaniu, które zajęło mi… Chwilę (ja też lubię to słowo). Ale do rzeczy. Cyk:

jakishome.php

I co my tutaj mamy. Mamy pętlę wp_query, która pobiera listę wszystkich kategorii „matek”, czyli tylko i wyłącznie „parent category”, ułożonych wg nazwy w kolejności alfabetycznej. Kategorie zagnieżdżone pod którąś z tych kategorii nie będą wyświetlane. Do nazwy kategorii dodane zostało jeszcze wywołanie obrazka wyróżniającego taksonomii.

Oczywiście w tym wszystkim pomógł mi najbardziej mój najukochańszy wujek Google. Lecz zastrzegam, że nie jest to gotowiec. To kod skrzętnie klejony 🙂

Tym sposobem i wielu innym przy tworzeniu stron i sklepów internetowych na silniku WordPressa wykorzystuję maksymalnie 6 pluginów.